Az AudioMe és a Heed Audio kapcsolata nem újkeletű, olyannyira nem, hogy anno Huszti Zsolt volt az első AudioMe Szakmai Műhely vendég előadója. Tavaly a Heed Lagrange, idén pedig az új Lagrange S erősítővel mutattuk be a GoldenEar T66-ot az Audio Expo-n, az állványos BRX pedig az Elixir-rel alkotott nyerő párost.
A Heed Audio egyik legsikeresebb modellje, a Lagrange megújult és immár Lagrange S néven érhető el. Nem véletlenül kapta az erősítő a Lagrange nevet. A Lagrange pont ugyanis a csillagászatban a tér azon pontja, amelyben egy kis test két nagyobb test együttes gravitációs vonzásának hatására azokhoz képest közelítőleg nyugalomban maradhat.
A Lagrange egy diszkrét bipoláris tranzisztor architektúrára épülő sztereó integrált erősítő Transcap kimenő tranzisztor technológiával és egy push-pull komplementer Darlington tranzisztoros meghajtófokozattal. Nem DC hanem RC csatolású, pontosabban annak egy kifinomult változatát használja. Az új modellről Huszti Zsolt átfogó előadást tartott az AudioMe 15. Szakmai Műhelyén, amely egyúttal a Hifibogár podcast 24 epizódjának felvétele is volt.
Az előadás – rövidebb formában – az Audio Expo-n is elhangzott, ahol Zsolt elmondta, hogy a Lagrange készülékházának szinte minden négyzetcentimétere ki van haszálva, de az S változat részesült mindazokból a fejlesztésekből, amelyeket a limitált kiadású Helikon elő-végfokból át tudtak venni. Többek között a kimeneti fokozatba más, lényegesen magasabb minőségű ellenállások és kondenzátorok (Dale, Mundorf) kerültek, máshogyan vezetik a tápellátás kábelezését, illetve jóllehet az ekvipotenciális felület miatt a NYÁK-on azonos potenciál van, a földelési pont elhelyezkedése kritikus, ezért azt áthelyezték.
Az Elixir – amely lényegében a Lagrange kistestvérének tekinthető – mindent megtestesít abból, ahogyan a Heed Audio gondolkodik a zenelejátszásról. Ez az integrált erősítő négy fontos sarokpontra épül, amelyek külön-külön is megállják a helyüket és stabil eszközparkot nyújtanak hallgatójuk számára. Melyek ezek a sarokpontok? Egy előerősítő dedikált kimenettel, egy végerősítő bőséges erőtartalékkal ahhoz, hogy gyakorlatilag bármely az Elixir-rel értelmesen összepárosítható hangfalat meg tudjon hajtani, egy phono előerősítő a fekete lemezek újrafelfedezéséhez, és végül egy fejhallgató erősítő, amely önmagában is megállná a helyét, mert nemcsak egy másodlagos funkció ellátására született. A Heed azért építette őket egy dobozba, mert ezek azok az alapfunkciók, amelyekkel mindenkinek meg kell ismerkednie az "Első Hi-Fi rendszerében". Sőt, történetesen még a másodikhoz és a harmadikhoz is elég jól használható lesz.
Az Elixir kiemelt helyet foglal el a Transcap technológiájú Heed erősítők között. A legtisztább előadásmódot nyújtja technikai kompromisszumok nélkül és könnyedén mutatja be a zenét. A végerősítő mellett a fejhallgató fokozat is profitál a Transcap technológia alapötletéből. Az A osztályú, Darlington-vezérlésű, kondenzátorral kapcsolt kimenetek hajtják meg a fejhallgatót. Az MM phono fokozat a Questar áramkörére épül. Önálló erősítőként hallgatva az Elixir vastag, meleg hangú, és nagyszerű általános erősítést biztosít szinte bármelyik MM hangszedőhöz. Az Elixir beépített phono fokozatának segítségével hallgatója nagyon könnyen visszatalálhat az analóg világba, és egy életre a fekete lemezek rabjává válhat.
Az Audio Expo-n remek Heed párosításokat alkottunk a Lagrange S/GoldenEar T66 és az Elixir/BRX személyében. A T66 AudioQuest William Tell Zero/Hurricane, az Elixir pedig Rocket 88/Monsoon hangfal és tápkábelezést kapott – a hangfalak mindkét összeállítással szárnyaltak, amihez persze a Schnerzinger zavarszűrés és tápellátás, illetve a Silent Angel switch és szerver egyaránt hozzájárult.
Az AudioMe és a Heed Audio között az eddigi mély szakmai és baráti kapcsolat mostanra üzleti partnerséggé is fejlődött. Közös kiállítási megjelenés, AMC Szakmai Műhelyek után immár a Heed teljes termék palettája meghallgatható az AudioMe bemutató termében.