Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

lorem ipsum

GoldenEar mennyezetbe vagy falba építhető hangsugázók

2024. 09. 09. 02:15:29
A Golden Ear Technology több, mint 10 éve gyártja hangsugárzóit, de a márka már a Quest Group-hoz tartozik és a nemzetközi tesztekben remeklő Triton T66 személyében meg is született az első olyan modell, amely az AudioQuest tervei szerint készült. A Golden Ear termékpalettán emelett számos mennyezetbe vagy falba építhető hangfal is rendelkezésre áll - bemutatjuk az Invisa sorozat modelljeit.

Schnerzinger FUSE biztosítékok – ezt hallani kell!

2024. 07. 12. 10:00:00

A Schnerzinger sikeresen adaptálta az Atomic Bonding technológiát a FUSE biztosítékokba. Ezzel teljesen új szintre emelték a vezetőképességet és az extrém teljesítményt, de mindezt a kioldási jellemzők paramétereinek megváltoztatása nélkül érték el. A FUSE-ok nemcsak az AudioMe bemutatótermében tettek csodát, képességeiket az első otthoni demonstráció is igazolta

Új beépíthető hangszórók a GoldenEar-től: Invisa 850 és JPS

2024. 06. 06. 10:00:00
A 2024-es müncheni High End kiállításon a GoldenEar két új beépíthető hangszórót is bemutatott az Invisa sorozatból, a JPS-t és a 850-et. A két modell remekül egészíti ki a termékpalettát.

Silent Angel újdonságok a müncheni HIGH END show-n

2024. 06. 06. 00:00:00
A Silent Angel ebben az évben is jelentkezett újdonságokkal Münchenben. A modularitás és a folyamatos fejleszthetőség jegyében új kompakt szerver, clock, illetve egy referencia tápegység is érkezik és bővíti tovább az eddig is széles palettát.
A Rhein Z1 plus sikere után a Silent Angel most azokra is gondolt, akik egy kompaktabb megoldást keresnek, neki szánják az új Z1C szervert. Jóllehet a Z1C jelenti a „belépőt”, de a funkciók és a tudás tekintetében a lehető legtöbbet kínálja - elég ha a 10MHz-es clock vezérelhetőségre gondolunk!

Schnerzinger Allocator hálózati elosztó

2024. 05. 04. 00:00:00
Az ALLOCATOR sokkal több, mint egy átlagos elosztó: egy akár 10 eszköz számára tervezett komplex energiamegosztó rendszer, egy áramellátó állomás, amelyet a maximális vezetőképesség jegyében terveztek. Az integrált GIGA CANCELING aktívan védi az ALLOCATOR-t a környezetből érkező magas frekvenciás sugárzástól és ezzel teszi lehetővé a példátlan interferencia védelmet.

A hálózati zenelejátszás és a LAN kábelek

2024. 05. 02. 00:00:00

A hálózati zenelejátszás szemlátomást megállíthatatlan térhódítása miatt a digitális kábelek között egyre nagyobb figyelem irányul a LAN kábelekre. A „nullák és egyesek” által képviselt falon túl talán könnyebb átlátni, ha tudjuk, hogy a digitális jel csak a nevében digitális, a jel maga egy analóg feszültség.

GoldenEar szub körkép

2024. 04. 15. 00:00:00
A GoldenEar teljes termékcsaládjában számos kulcsfontosságú összetevő jelenik meg - ez alól a mélyládák sem kivételek. A HVFR ribbon és a nagy felbontású öntött kosaras/MVPP középmély hangszórók mellett a gyártó a basszus sugárzás területén sem a kitaposott ösvényt járja: a kvadratikus (négyzetes kialakítású) basszushangszórók és ugyanezt az építési elvet követő passzív sugárzók mellett tették le a voksot. 

VitOS Orbiter vs. Roon melyiket válasszuk?

2024. 04. 13. 10:00:00
A cím elsőre talán azt sugallja, hogy itt ketten össze fognak csapni, de nem. Az összehasonlítás bár kézenfekvő és valamilyen mélységig elengedhetetlen, de egyrészt az Orbiter ingyenes, a Roon pedig fizetős, másrészt utóbbi futtatásához szükséges egy szerver is, ami akár egy Silent Angel Rhein Z1 is lehet – de erről később. Egy közös azonban van bennük: mindketten nagy felbontású hálózati zenelejátszó szoftverek.

AudioQuest szub kábelek

2024. 04. 11. 10:00:00
Noha manapság már megszokott, hogy több árkategóriában is kaphatóak szubkábelek, talán ez az a kábelszegmens, amely a leginkább alul értékelt. Miért? A válasz meglehetősen ellentmondásos: mert ezeknek a kábeleknek „csak” a basszusátvitel a feladata. 

Miért szükséges az akusztikai kezelés?

2024. 01. 31. 12:00:00
Legtöbbször egy zenehallgatás céljára használt helyiség akusztikája nem ideális, de minden esetben javítható. Az AudioMe Consult egyik legnépszerűbb szolgáltatása az akusztikai mérés, optimalizálás. Zenét hallgatni jó, bárhol, bármikor. Sajnos azonban legtöbbször egy zenehallgatás céljára használt helyiség akusztikája nem ideális, sőt, akár kifejezetten rossz is lehet. Sok tévhit kering arról még hifis berkekben is, hogy milyen módszerekkel lehet javítani az akusztikán (lásd tojásos doboz, „valamilyen szivacs”, függöny stb.) és még mindig tartja magát az a téveszme is, hogy „a többit megoldja a DSP”. Rossz híreink vannak – a tojásos doboz azon túl, hogy vállalhatatlanul ronda, akusztikai szempontból egyáltalán nem ideális megoldás.