AudioMe Szakmai műhely 3.0 – Juhász Csabával a Home Movie tulajdonosával a Linn, az Usher és az SVS társaságában
A pénteki AudioMe Szakmai Műhelyen meghallgatható Linn Majik DSM és Select DSM elektronikák már megérkeztek hozzánk, méghozzá egy Majik 140 álló hangfal és egy Usher SD-500 monitorsugárzó társaságában – utóbbit egy SVS SB 3000 Micro aktív mélyláda is támogatja majd.
A február 24-ei AMC Szakmai Műhelyre limitált a helyek száma, így érdemes sietni, jelentkezni pedig az info@audiome.hu e-mail címen lehet!
A Linn nem tétlenkedett, rengeteget fejlesztettek a már egyébként is magas színvonalat képviselő elődökön és az új Majik és Select DSM egyaránt nagyon meggyőző. A Majik DSM egy klasszikus értelemben vett all-in-one megoldás, de abszolút modern csomagban és saját kategóriájában könnyen lehet a végállomás bárki számára, aki nem gondolkodik további fejlesztésekben. Aki viszont igen, annak a Select DSM rendszer a Linn moduláris bővíthetőségének és konfigurálhatóságának minden előnyével áll rendelkezésre: bi, tri, és quad erősítés/kábelezés is lehetséges, akár a jelenlegi legmagasabb szintű Organik Digitális modullal, sőt Linn hangsugárzók használata esetén azok később akár aktívvá is tehetők. Egy remek MM phono is a csomag része, a Space Optimisation szobakorrekciós rendszer pedig megszünteti a szobaakusztika káros hatásait: segít abban, hogy még a nem feltétlenül ideális pozícióban lévő hangfalakból is tökéletesen szóljon a zene. Minden fontos streaming platform és a Roon is elérhető – de ami a legfontosabb, a Majik és a Select DSM is fantasztikusan szól!
Pénteken erről ti is meggyőződhettek: a Majik DSM-et az Usher SD-500-as monitorsugárzóval, a Select DSM-et pedig a Majik 140 állóhangfallal hallgathatjátok meg, tudásuknak megfelelő AudioQuest és Schnerzinger kábelezéssel, Creaktiv és Soundcare rezgéscsillapítással, a forrásoldal tisztaságáról pedig Silent Angel Bonn switch, Rhein Z1 Roon szerver és Forester F2 lineáris tápegység gondoskodik.
Akár a streamer-be építve akár önállóan, de minden digitális láncnak tartalmaznia kell egy D/A konvertert és a lánc összeállítása során szembesülünk azzal, hogy a digitális jelátvitel során jelentkező jitter által okozott problémák negatív hatást gyakorolnak a hangminőségre. Nem túlzunk ha azt állítjuk, hogy a digitális audio rendszerek összeállítása során az egyik legfontosabb aspektus a jitter, vagyis az időzítési hiba csökkentése.
A hálózati zenelejátszás szemlátomást megállíthatatlan térhódítása miatt a digitális kábelek között egyre nagyobb figyelem irányul a LAN kábelekre. A „nullák és egyesek” által képviselt falon túl talán könnyebb átlátni, ha tudjuk, hogy a digitális jel csak a nevében digitális, a jel maga egy analóg feszültség.
Az AudioMe bemutatótermében Zsóka Krisztián, az AV-Online főszerkesztője faggatta a hazai pályán játszó Szabó „Cableman” Lászlót és együtt mutatták be, magyarázták el és demonstrálták egy precízen megtervezett digitális alapokra épülő audio lánc elemeit.
Az áramhálózatból érkező zavarok károsan befolyásolják az audio és video rendszerek működését. Egy modern audio rendszer építése, továbbfejlesztése során a zavarszűrésen túl azonban az áramingadozás, a túlfeszültség vagy a villámcsapások elleni védelem is alapvető elvárás, csakúgy, mint a nagy teljesítményű végerősítők és a forráskészülékek számára egyaránt optimalizált tápellátás.